Турки не вірять Росії і нарощують військову міць в Сирії

Турки не вірять Росії і нарощують військову міць в Сирії

Встановлення режиму припинення вогню в Сирії не привело до припинення Анкарою нарощування бронетехнікою, ракетно-артилерійськими системами та особовим складом ЗС Туреччини в Ідлібі і західному Алеппо.

Турки продовжують нарощувати своє угруповання сил в провінціях Ідліб і Алеппо. Днями я через КПП Кафрлусін в провінції Алеппо увійшли три колони важкої техніки ЗС Туреччини.

Всього з моменту підписання договору між Ердоганом і Путіним Туреччина ввела в Сирію не менше 6 колон з військовою технікою і солдатами. А це сотні одиниць бронетехніки і озброєнь: бронемашини, гаубиці, реактивні системи залпового вогню, вантажівки з боєприпасами та військовим спорядженням.

Одночасно турецьке командування посилює наявні і встановлюють нові спостережні пости, які вже тривалий час як виконують функції баз передової оборони, наземної і повітряної (ударні безпілотники) підтримки повстанців, а також вогневих точок.

Напередодні турецькі військові почали встановлення такої бази в районі селища Зардан (15 км на північний схід від адміністративного центру провінції Ідліб, в 4 км на північ від селища Тафтаназ).

Анкара посилює своє угруповання військ як безпосередньо всередині провінції Ідліб, так і на південних рубежах Туреччини.

Російські джерела пишуть, що турецька армія зосередила в регіоні Великий Ідліб (провінції Ідліб і Хама, частини провінцій Алеппо і Латакія), на захід від Алеппо (район Атареб – Тафтаназ – Нейраб) і на південь від адміністративного центру провінції Ідліб більше 7 тис. військових – дві бригади з переважним числом підрозділів армійського спецназу.

За даними західних джерел на цій ділянці сконцентровано від 15 до 20 тисяч турецьких солдатів.

На північний захід Сирії також перекинуто сотні одиниць важкої бронетехніки, самохідних гаубиць, РСЗО, протитанкових ракетних комплексів і переносних зенітних ракетних комплексів. Створено значна ударне угруповання турецьких військ з великою вогневою міццю.

Тим часом дві фракції муджахидів виступили зі своєю оцінкою домовленостей між Ердоганом і Путіним.

Командування Хайят Тахрір Шам заявило, що це тимчасовий договір, який Росія обов’язково порушить, як і всі попередні домовленості. Що сирійський народ повинен бути готовим продовжити бій і не буде справжнього вирішення питання, поки не знесуть режим Асада і Сирія не звільнитися від окупації. При цьому вони висловили подяку Туреччині за здійснені кроки по захисту мирного населення.

Командування Хурас ад-Дін відкинуло угоду між Росією і Туреччиною, назвавши його фікцією. На думку муджахидів, джихад повинен бути продовжений, тому що будь-які угоди переслідують тільки одну мету – перепочити, зібратися і знову почати вбивати мусульман.

Поділитись