Американці готують «відповідь» за наїзд російського БТР на їх бронеавтомобіль

Газета Chicago Tribune повідомила, що дорожній інцидент в Сирії, який стався в Сирії вранці 25 серпня між російським і американським патрулями, викликав гнів у жителів США і може мати внутрішньополітичні наслідки.

«Багато американців рефлекторно хочуть помститися росіянам у відповідь», — пише видання.

Втім, Chicago Tribune все-такі визнає, що є серед американців і такі, які побачили в ДТП поблизу прикордонного міста Ель-Малікі в провінції Аль-Хасака привид ядерної війни.

В цілому реакцію штатівських ЗМІ можна об’єднати фразою: «Їм (росіянам) нас (американців) не залякати». І взагалі, «якщо Сполучені Штати виведуть війська з Сирії, то» Москва заповнить порожнечу », і ми опинимося в становищі слабаків».

ЗМІ вже писали про цю дивну у всіх відносинах подію. Відзначимо, що Пентагон і Міноборони РФ не відразу повідомили про неї. Історія набула широкого розголосу завдяки відео, яке з’явилося в Мережі і відразу ж стало вірусним. Спочатку все нагадувало гонку машин по степу, після чого янкі на бронемобілі MaxxPro MRAP спробували «підрізати» БТР-82А. Ймовірно, американці вважали, що як тільки перепинять шлях, 15-тонний бронетранспортер зупиниться як укопаний.

Щось пішло не так для зоряно-смугастих солдатів, які з безперечною очевидністю зробили дурість. Якби в цьому інциденті брали участь не військові машини двох наддержав, то можна було сміливо говорити про дорожні хуліганства. В результаті четверо солдатів армії США отримали струси мозку і були визнані пораненими в ході зіткнення.

До речі, на морі такі казуси з американськими кораблями трапляються досить часто і закінчуються куди гірше. Так 21 червня 2017 року есмінець США «Фіцджеральд» зіткнувся з контейнеровозом ACX Crystal, оскільки останній не побажав зупинитися на повному ходу. Як потім з’ясувалося, офіцер на борту есмінця «підрізав» ACX Crystal, будучи впевненим, що гігантський контейнеровоз миттєво загальмує або, на худий кінець, швиденько викрутиться. Тоді загинуло 17 матросів ВМС США, після чого капітанам ВМС США пояснили, що зоряно-смугастий прапор погано поєднується з законами фізики.

Однак повернемося до дорожнього події в Сирії. Після того, як Пентагон заявив, що четверо солдатів США отримали поранення, тамтешнім генералам довелося терміново дати ще одне пояснення, в якому було сказано, що під час російсько-американського протистояння перестрілки не було. За заокеанської версією, російська бронемашина навмисно протаранила американську.

Портал Israel Defense спробував виправдати дії свого союзника і виставити постраждалих американських солдатів мало не героями, які «знали, на що йшли». На думку ізраїльського видання, російський військовий конвой захотів отримати доступ до ключових нафтових родовищ в провінції Аль-Хасака, але американці вирішили припинити акцію. Скінчилося тим, що «російські зробили ряд агресивних заходів, в тому числі блокували американську бронетехніку».

«Не дивлячись на відсутність повідомлень про серйозні конфлікти, цей інцидент став нагадуванням про високі ставки в Сирії, де американські військові охороняють нафтові родовища, щоб запобігти їх потрапляння в руки інших дійових осіб, включаючи Росію», — пише Israel Defense.

Це видання натякає, що у американців терпіння на межі і вони можуть повторити лютий 2018 року, коли «найманці Вагнера» зробили атаку на нафтове родовище на схід від річки Євфрат. Тоді, згідно з повідомленням New York Times, було вбито від 200 до 300 «поганих хлопців».

Цікаво, чи були в реальності з боку американських військових такі загрози або інші натяки на «відповідь»? Або янкі посилають російським сигнал через Ізраїль?

Як відомо, через кілька годин після ДТП голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі дзвонив начальнику Генерального штабу Збройних сил Росії Валерію Герасимову. Про що конкретно поговорили генерали, Пентагон не повідомив, хоча і так ясно, що сторони звинуватили одна одну і пообіцяли діяти в рамках спеціального протоколу «деконфліктінга».

У той же час західні ЗМІ з подачі Пентагону написали про зростаючий тиск росіян на американців в Сирії. «Це частина загальної картини інцидентів. Росія порушує цілий ряд місцевих угод з координації та по суті переслідує американські сили »- резюмує BBC.

З іншого боку, буквально місяць назад, американський генерал-майор Кеннет П. Екман, який керує операцією «Непохитна рішучість» (війна з ІГІЛ) повідомляв, що багато ЗМІ, в тому числі американські, навмисно спотворюють російсько-американські протиріччя в Сирії. «За великим рахунком, ми бачимо, що росіяни дотримуються протоколів, які ми (американці) ввели в дію, — заявив Екман. — Вони дотримуються правил дорожнього руху, які виникають на тактичному рівні між нашими конвоями. І дуже рідко непорозуміння викликає якісь емоції».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...