61,7 мільярда доларів витратила РФ в 2020 році на військові потреби

Військові витрати в світі в 2020 році склали майже 2 трильйони доларів США, це на 2,6% вище показників попереднього року, Росія в п’ятірці лідерів, повідомив Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем світу (SIPRI) у зв’язку з публікацією щорічних даних по тенденціям витрат в військовій сфері.

«У 2020 році світові військові витрати збільшилися на 2,6%, при цьому показники світового валового внутрішнього продукту (ВВП) скоротилися на 4,4%, в основному через економічні наслідків пандемії COVID-19», — йдеться в звіті.

За підрахунками SIPRI, військові витрати в цілому склали 2,4% від світового ВВП, в 2019 році аналогічний показник склав 2,2%. У п’ятірку країн з найбільшими військовими витратами в світі в 2020 році увійшли США, Китай, Індія, Росія і Великобританія, на які припадали 62% світових військових витрат. Росія знову увійшла в п’ятірку лідерів рейтингу і посіла четверте місце.

Країною з найвищими щорічними військовими витратами залишаються США. У 2020 році витрати США зросли на 4,4% і склали 778 мільярдів доларів. На них припадало 39% світового показника.

«Збільшення військових витрат США може бути обумовлена ​​серйозними вкладеннями в дослідження і нові розробки озброєнь, а також реалізацією кількох довгострокових проектів, таких як модернізація ядерного арсеналу США і великі закупівлі озброєнь», — зазначає науковий співробітник SIPRI Олександр Макстейнер.

Він додав, що збільшення витрат «відображає зростаючу заклопотаність» з приводу передбачуваних загроз з боку «стратегічних конкурентів, таких як Китай і Росія».

Друге і третє місця за підрахунками SIPRI зайняли Китай і Індія. Військові витрати Китаю за 2020 рік збільшилися на 1,9% і досягли 252 мільярдів доларів. Військові витрати Індії в 2020 році, згідно зі звітом, склали 72,9 мільярда доларів.

За даними SIPRI, військові витрати Росії в 2020 році склали 61,7 мільярда доларів, що на 2,5% більше, ніж в попередньому році. Таким чином, Росія зайняла четверте місце в рейтингу інституту. При цьому наголошується, що фактичні військові витрати Росії в 2020 році виявилися на 6,6% нижче, коли вона початково військового бюджету.

Закриває п’ятірку лідерів Великобританія, чиї витрати на озброєння в 2020 році склали 59,2 мільярда доларів, що на 2,9% вище, ніж в 2019 році.

Значне зростання військових витрат спостерігається в 2020 році також в країнах НАТО. «Майже всі держави-члени НАТО збільшили свої військові витрати в 2020 році. В результаті 12 країн-членів організації витратили на озброєння близько 2 або більше відсотків свого ВВП», — повідомляється в доповіді.

«Хоча в 2020 році більшу кількість членів НАТО витратили на свої збройні сили більше 2% ВВП, в деяких випадках це, ймовірно, було більше пов’язане з економічними наслідками пандемії, ніж з навмисним рішенням досягти цільового показника витрат Північноатлантичного союзу», — заявив науковий співробітник програми озброєнь і військових витрат SIPRI Лопеш де Сільва.

Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру був заснований в 1966 році. SIPRI є незалежним аналітичним центром, що займаються дослідженнями конфліктів, озброєнь, контролю над озброєнням та роззброєнням.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...