Зеленський запросив Джонсона відвідати Україну

Президент України Володимир Зеленський запросив прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона відвідати Україну.

Про це повідомила в четвер прес-служба глави держави, посилаючись на зустріч Зеленського і Джонсона в Нью-Йорку на полях Генеральної асамблеї ООН.

«Президент України Володимир Зеленський запросив Бориса Джонсона відвідати Україну з візитом», — йдеться в повідомленні офісу українського президента.

За його даними, в ході бесіди сторони позитивно оцінили перші результати дії угоди про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною і Великобританією. У зв’язку з цим було відзначено зростання двостороннього товарообігу в першому півріччі цього року більш ніж на 70%. Крім того, співрозмовники обговорили взаємодію в сфері енергетики, зокрема атомної, і виклики для європейського регіону в зв’язку з реалізацією проекту «Північний потік — 2». Президент України підкреслив, що цей проект є геополітичним зброєю Росії.

«Зеленський і Джонсон обмінялись думками про ситуацію безпеки на сході і навколо України, зокрема в Чорноморсько-Азовському регіоні. Глава держави подякував за підтримку з боку Великої Британії територіальної цілісності України і свободи судноплавства в регіоні», — наголошується в повідомленні. Особливу увагу, додали в президентському офісі, було приділено подальшій взаємодії з розвитку оборонних можливостей України та зміцненню українського флоту.

Зеленський подякував Лондон за підтримку в створенні переговорного майданчика «Кримська платформа», а також передав прем’єр-міністру список з майже 450 українців, які нібито утримуються на непідконтрольних територіях в Донбасі і в РФ.

Співрозмовники також торкнулися подальших заходів політичного діалогу на вищому рівні, включаючи проведення інавгураційного засідання Діалогу стратегічного партнерства. Зеленський поінформував Джонсона про намір взяти участь в сегменті високого рівня 26-ї Конференції країн — учасниць Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, яка відбудеться в Глазго 1-2 листопада.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...