За несвоєчасну сплату відсотків за споживчими кредитами не штрафуватимуть

До закінчення карантинних обмежень українців не штрафуватимуть за несвоєчасну сплату відсотків за споживчими кредитами.

Норма поширюється на всі споживчі кредити, які видають не тільки банки, але й фінансові компанії, повідомили в Нацбанку.

Заборону на штрафні санкції за несвоєчасну сплату споживчих кредитів подовжив парламент.

Крім того, на час карантину заборонили підвищувати відсоткову ставку для клієнтів, які не зможуть вчасно платити за кредитом.

Водночас закон не звільняє позичальника від обов’язку сплати за кредитом.

Щоб допомогти українцям вийти з кризи, банки пропонують кредитні канікули. Водночас це тільки відтермінування в розрахунках клієнта з банком на період карантину.

Як повідомляє Finance.ua, ВР ухвалила закон про продовження податкових пільг і спрощення адміністративних процедур для бізнесу на період карантину, запровадженого владою в рамках заходів для протидії поширенню коронавірусу в країні.

Що передбачається:

продовження терміну незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства в період з 1 березня, незастосування пені до останнього календарного дня місяця (включно), в якому завершується дія карантину;

продовження мораторію на проведення документальних і фактичних перевірок бізнесу;

продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОПами й особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року.

зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків до 200 млн грн з 500 млн грн, а також продовження терміну дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”, який завершується 1 серпня 2020 року, до 2024 року.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...