Японія прагне повернути реальний суверенітет над Курилами

Користувачі японського сервісу Yahoo News Japan обурилися сюжетом телерадіокомпанії STV News про початок будівництва доріг на Шикотане, одному з островів Південних Курил.

Про це пишуть російські ЗМІ.

У матеріалі йшлося про те, що освоєння острова просувається швидкими темпами, а нову дорогу, створювану в рамках інфраструктурної програми «План розвитку Курильського архіпелагу», мають намір добудувати в наступному році.

У сюжеті також вказувалося, що тут колись прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе обіцяв «особисто поставити крапку в територіальному питанні з Росією». При цьому після залишення ним посади відбувається різке прискорення «росіїзації» Курильських островів.

Японські читачі обурилися подібним ходом речей.

«Реальний суверенітет над островами нам уже не повернути», — зауважив один з користувачів.

«У Росії немає ні найменшого бажання повертати нам острова!», — заявив інший.

При цьому деякі читачі позитивно оцінили розвиток інфраструктури.

«Поїде на них більше народу, наприклад, на величезний рибопереробний завод», — заявив один з користувачів.

Раніше японців обурила публікація Міноборони Росії архівних фотографій і документів до 75-річчя закінчення Другої Світової війни, зокрема щодо звільнення Курильських островів. Як заявив один з користувачів, військові бази на чотирьох «північних островах» вже давно тримають цю японську територію під прицілом російських ракет.

За підсумками Другої світової війни між Москвою і Токіо не було укладено мирний договір через невирішені територіальні суперечки щодо островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи Хабомаї. Японці називають Південні Курили «північними територіями» і не визнають їх російськими. У Москві не визнають сам факт територіальної суперечки.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...