Японці назвали G7 за участю Росії «політичним шоу»

Заява Трампа про те, що він має намір запросити на черговий саміт G7 Росію, викликало різкий осуд з боку Японії.

Там заявили, що запрошення Росії перетворює саміт в «політичне шоу» і фактично визнає її права на «анексію» Криму. А для Японії це означає і втрату надії на повернення Курил.

Японський Yahoo News опублікував матеріал видання Wedge, в якому автор різко критикує згоду Тосиміцу Мотегі, глави МЗС Японії, із запрошенням Росії в G7. Автор нагадує, що країну з ганьбою вигнали з «великої вісімки» після незаконної окупацію Криму. На його думку, запрошення Росії на саміт буде означати, що Москві «пробачили» Крим і визнали його російським.

Автор підкреслює, що такі дії з боку світової спільноти можна було б зрозуміти, якби Росія хоча б давала зрозуміти, що хоче «виправитися» і повернути Крим. Але таких сигналів з Кремля не надходило. Він проводить прямі паралелі з «окупацією» Радянським Союзом чотирьох Курильських островів — виходить, що всі надії Японії на їх повернення теж впадуть?

У статті прослизає натяк на те, що японська сторона не стала заперечувати проти участі Росії в G7, щоб підлабузнюватися до США і особисто до Трампа. Нібито така зразкова поведінка має сподобатися і Росії, а значить, прем’єр Сіндзо Абе зможе і далі проводити свою лінію по поверненню хоча б двох островів з чотирьох.

Нагадаємо, раніше Трамп висловився за присутність Росії в G7 наперекір думці ЄС. За його словами, все одно половина питань саміту присвячені Росії, і без Путіна їх не вирішити. «Це питання здорового глузду», — підкреслив президент США в інтерв’ю одній з радіостанцій. Японський міністр закордонних справ прокоментував це рішення так: «Щоб задіяти конструктивну роль Росії у вирішенні міжнародних проблем, необхідно забезпечити діалог з нею і її участь. Це наша принципова позиція».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...