Володимир Зеленський підписав указ про деокупацію Криму

Президент України Володимир Зеленський заявив про підписання указу «Про заходи щодо деокупації і реінтеграції Кримського півострова»

Крім цього він звинуватив Росії в захопленні Криму і зазначив, що запускають так звану «Кримську платформу» — міжнародний формат, в якому Київ має намір обговорювати повернення Криму.

«Сьогодні мною підписано указ про заходи, спрямовані на деокупацію і реінтеграцію Кримського півострова», — написав Зеленський в своєму Telegram. За його словами, в указі містяться заходи для розвитку і підтримки кримськотатарської мови, а також захисту прав жителів півострова.

Дав Зеленський уряду і доручення почати організацію «Кримської платформою». Про роботу цієї інформаційної площадки Зеленський раніше проводив переговори з представниками ЄС, Великобританії, Канади, Туреччини і заручився їх підтримкою. Очікується, що майданчик запрацює з інавгураційного саміту, який заплановано на 23 серпня 2021 року в Києві.

Звертаючись до українців, Зеленський також заявив, що Крим «був серцем України» і сім років тому це серце вирвали.

«Ми ніколи не забудемо, хто це зробив, і ніколи не забудемо, хто дозволив це зробити», — зазначив український лідер.

Також він написав, що ті, хто стискають зараз це серце в руках «щиро дивуються, чому Україна ображена, чому не хоче мати хороших відносин».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...