Влада США збирає інформацію про учасників протесту, які загрожують знести пам’ятники

Керівництво Міністерства внутрішньої безпеки США уповноважив своїх співробітників збирати інформацію про учасників протесту, які виступають з погрозами пошкодити або знищити розташовані в громадських місцях будь-які пам’ятники і статуї.

Про це повідомила газета The Washington Post, в розпорядженні якої опинився відповідний внутрішній документ.

Міністерство тепер буде відстежувати в соцмережах окремі особи або групи, які можуть «пошкодити або знищити знаходяться в громадських місцях пам’ятники, меморіали або статуї». У документі не говориться, про які саме пам’ятках йдеться, чи є вони федеральною власністю.

При цьому уповноважені співробітники повинні чітко пояснити, чому та чи інша людина може становити загрозу — не можна покладатися на «передчуття і інтуїцію, яких недостатньо». При цьому, як зазначає газета, МВБ не може безпосередньо займатися прослуховуванням і стеженням з використанням електронних засобів, однак відомство може попросити про це ФБР.

Расові проблеми вийшли на перший план в США в зв’язку зі смертю афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі (штат Міннесота). Поліцейські використовували при його затриманні 25 травня жорсткий задушливий прийом. Флойд помер після цього в лікарні. Всі четверо брали участь в затриманні співробітників поліції звільнені, їм пред’явлені звинувачення.

Смерть афроамериканця спровокувала масові протести і заворушення по всій країні. На цьому тлі в США почалася чергова хвиля боротьби з пам’ятниками політичним діячам минулого. У деяких випадках вандали псували монументи видатним керівникам Конфедерації, яка об’єднувала штати рабовласницького Півдня під час Громадянської війни в США (1861-1865). Крім того, були знесені декілька пам’ятників мореплавцю Христофору Колумбу (1451-1506), а також статуя першого президента США Джорджа Вашингтона (1732-1799) в Портленді (штат Орегон).

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...