Вітренко закликав ввести санкції проти «Газпрому» за недопуск країн до поставок газу

Глава компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко висловився про необхідність санкцій проти «Газпрому» у разі блокування поставок палива з інших країн.

Вітренко закликав ввести санкції проти «Газпрому» за недопуск країн до поставок газу.

Глава «Нафтогазу» Юрій Вітренко в даний час знаходиться в Сполучених Штатах в складі української делегації, яку очолює президент Володимир Зеленський. Раніше український лідер обговорив з американським колегою Джо Байденом гарантії енергетичної безпеки для України на тлі запуску російського газопроводу «Північний потік — 2».

Вітренко зазначив, що Україні потрібні не підписані політиками паперу, а контракти з європейськими компаніями на транзит через Україну.

«А якщо таких контрактів не буде і якщо «Газпром» продовжить блокувати доступ третіх сторін до транзиту через Україну, тоді повинні бути санкції», — підкреслив глава «Нафтогазу», додавши, що це буде доказом використання «Газпромом» трубопроводу як геополітичного зброї.

В ефірі телеканалу «1 + 1» Вітренко уточнив, що в даний момент Україна чекає «обіцяних так званих консультацій на технічному рівні». За його словами, це будуть переговори з німцями.

«І на цих переговорах ми будемо говорити з конкретними компаніями про конкретні контракти на транзит газу через Україну», — зазначив керівник «Нафтогазу».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...