Військові США мають намір почати патрулювання в російській Арктиці

Військово-морський флот США буде на регулярній основі патрулювати у російських берегів в Арктиці, щоб «перешкоджати перебуванню Москви на Крайній Півночі», пише Breaking Defence з посиланням на заяву міністра ВМС Кеннета Брейтуейта в ході телеконференції.


За його словами, в найближчі роки Вашингтону доведеться в Арктиці «діяти більш наполегливо», щоб оскаржити російські, а також, в меншій мірі, китайські «домагання» на Крайній Півночі.

При відповіді на питання, чи повинні Сполучені Штати почати проводити «операції із забезпечення свободи навігації» у північного узбережжя Росії, Брейтуейт порівняв ситуацію з обстановкою в Південно-Китайському морі, де у КНР і держав регіону є розбіжності з морських кордонів і зон відповідальності.

«Міжнародне співтовариство визнає, що це міжнародні води, в яких ми будемо працювати», — підкреслив він.

«Коли морські шляхи на Півночі відкриваються, стають судноплавними, ВМС США мають намір гарантувати, що свобода навігації існує для наших партнерів», — заявив Брейтуейт. Він назвав таку стратегію «сміливішою позицією», «правом» і «обов’язком» США як «домінуючою військово-морською силою в світі».

Міністр додав, що головна перевага США в регіоні — підводні човни. За його словами, в умовах, коли у Росії є криголамний флот, а Китай будує подібні кораблі такими темпами, з якими США «не можуть зрівнятися», Вашингтон може вдатися до оренди криголамів у союзників, поки не побудує власні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...