Вчені з’ясували причину виникнення нових хвиль коронавірусу

Генетичні дослідження, які провели американські біологи, показали, що нові сплески пандемії COVID-19 пов’язані з появою нових варіантів коронавірусу.

Результати опубліковані в журналі Scientific Reports. Фахівці з генетики вірусів зі Школи ветеринарної медицини Каліфорнійського університету в Дейвіс провели секвенування генома двох тисяч зразків вірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19.

Вчені з’ясували, що, незважаючи на те, що у SARS-CoV-2 всього 15 генів, він постійно мутує. Більшість цих змін мало що змінюють у поведінці патогена, але деякі мутації призводять до того, що вірус стає більш переданим.

«Тому в міру появи нових варіантів будуть виникати і нові спалахи», — наводяться в прес-релізі університету слова керівника дослідження професора Барта Веймера (Bart Weimer).

Спочатку автори вивчили геноми 150 штамів SARS-CoV-2, отриманих з Азії в період до 1 березня 2020 року. Вони також проаналізували інформацію про епідеміології та передачі вірусу під час перших спалахів, визначивши головні параметри цих епізодів окремо для періодів зльоту, експоненціального зростання і спаду зараження. Легкість передачі вірусу вчені оцінювали за допомогою репродуктивного числа R — середньої кількості нових заражень, викликаних кожним інфікованою людиною.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...