В Україні електроенергія для бізнесу дорожча, ніж в Німеччині, Чехії і Словаччині

В Україні електроенергія для бізнесу дорожча, ніж в Німеччині, Чехії і Словаччині

Про це пише телеграм-канал «Монополіст».
Середні оптові ціни на електроенергію на ринку на добу наперед (РДН) в третьому кварталі 2020 року в об’єднаній енергосистемі України становили 40 €/МВт-год. Це вище середнього загально-європейського значення — 39 €/МВт-год, свідчить звіт ЄС (https://ec.europa.eu/energy/sites/default/files/documents/quarterly_report_on_european_electricity_markets_q3_2020.pdf) про ситуацію на європейський енергоринках.

У нас оптова ціна електроенергії, без податків і витрат на доставку до споживачів, була вищою, ніж у Німеччині (36,2 €/МВт-год), Франції (39,1 €/МВт-год), Іспанії (37,6 €/МВт-год), Португалії (37,6 €/МВт-год), Чехії (37,4 €/МВт-год) та Словаччині (37,6 €/МВт-год).

Наші ціни були на рівні оптових цін в Угорщині (40 €/МВт-год), Великобританії (40,3 €/МВт-год), Румунії (40,3 €/МВт-год) та Болгарії (40,1 €/МВт-год).

Найдешевша електроенергія — у Північній Європі завдяки рекордно високим запасам води для спрацювання гідроелектростанціями та роботі вітроелектростанцій. Найдешевша електроенергія в Європі на оптовому ринку була в Норвегії (5,1 €/МВт-год) та у Швеції (25 €/МВт-год). Найдорожча електроенергія була у Польщі та на Мальті – 51,7 та 55,9 €/МВт-год відповідно.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...