Україні потрібно 100 мільярдів доларів і 50 років, аби наздогнати сусідні країни

Україна буде потрібно $ 100 млрд інвестицій протягом 50 років, щоб подолати технологічне відставання від сусідніх країн, таких як Білорусь чи Словаччина.

Про це заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофій Милованов, представляючи в стратегію забезпечення економічного зростання шляхом нарощування інвестицій.

Він порівняв ступінь зносу основних фондів в Україні і в деяких країнах. «У сусідів: Словаччина — 35%, Білорусь — 38%, Молдова — 42%. Україна — 62%. Щоб нам наздогнати Білорусію або Словаччину, нам потрібно $ 100 млрд інвестицій протягом 50 років», — цитує міністра українське видання «Економічна правда». «Як не крути, або продуктивність, або інвестиції, або модернізація основних засобів — нам потрібні величезні інвестиції», — підкреслює Милованов.

«З 90-х та промисловість, яка нам залишилася, по суті, її проїли, — заявив міністр економіки України. — [Галузі] агро і IT  технології почали відновлюватися, але в більшості випадків інвестицій всередину [країни] не було. Тому що гроші виводилися з України або з компаній. Сьогодні ми в тому стані, яке є наслідком цього», — пояснив він.

Описуючи стан справ в українській економіці, Милованов сказав: «Відсоток високотехнологічних товарів і послуг в експорті — 17%, все інше — це сировина … У переробній промисловості 3% високих технологій». «Наша економіка сьогодні детехнологізована. Нам це треба відновлювати і наздоганяти світ», — заявив український міністр.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...