Україна направила до Афганістану літак для термінової евакуації людей

Міністерство оборони України направило до Афганістану літак для термінової евакуації понад 150 громадян, які до сих пір знаходяться в країні після захоплення влади радикалами руху «Талібан».

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, в даний момент співробітники МЗС опрацьовують варіанти безпечного вивозу людей. Він зазначив, що в умовах панує в аеропорту Кабула хаосу українським дипломатам треба буде розв’язати завдання забезпечення безпечного доступу в аеропорт і посадки громадян в літак.

Спікер додав, що третій завданням є отримання дозволу на зліт і безпечний вихід літака з території Афганістану. «Евакуація почнеться, як тільки будуть вирішені ці питання. Ми сподіваємося, що це відбудеться найближчим часом », — підкреслив Ніколенко.

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що всі громадяни країни будуть вивезені з Афганістану, включаючи 12 контрактників однієї з приватних військових компаній. Він зазначив, що літак повинен був прибути раніше, проте виліт довелося перенести через відсутність безпечних умов в аеропорту Кабула.

16 серпня міністр закордонних справ повідомив, що Україна вивезла з Афганістану громадян п’яти країн. Він пояснив, що український літак, який знаходився в Афганістані, забрав з Кабула громадян України, а також Нідерландів, Хорватії, Білорусі і Афганістану. Пізніше Ніколенко розповів, що евакуації очікують ще понад 120 українців.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...