У Польщі прокоментували відмову США від санкцій по «Північному потоку — 2»

Варшава «з болем» сприйняла рішення США відмовитися від санкцій щодо газопроводу «Північний потік — 2», заявив заступник прес-секретаря правлячої партії республіки Радослав Фогель в ефірі Польського радіо.


«Ми з болем сприймаємо рішення президента США щодо» Північного потоку — 2 «, тому що ми вважаємо, що тут питання збереження санкцій був би доречний», — сказав Фогель.

«Ми незмінно стоїмо на позиції, що будівництво цього газопроводу є наданням Росії зброї в руки — газового, енергетичного зброї, яке буде використовуватися — так бувало не раз — і в політичних питаннях», — додав він.

«Північний потік — 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Проти проекту активно виступають США, які просувають в ЄС свій зріджений природний газ, а також Україна і ряд європейських країн. Штати в грудні 2019 року введено санкції проти газопроводу, в результаті чого швейцарська Allseas змушена була зупинити прокладку. Вона продовжилася через рік — в грудні 2020 року силами вже російського судна-трубоукладача «Фортуна», а 27 квітня до нього приєднався «Академік Черський».

США 20 травня заявили, що відмовилися від введення санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG, яка реалізує проект російського газопроводу «Північний потік — 2», пояснивши це тим, що це в їхніх національних інтересах. Однак потім США ввели санкції проти організацій РФ і судів по проекту «Північний потік 2». Зокрема, проти «Морський рятувальної служби», «Мортранссервіса», Самарського теплоенергетичного майнового фонду, «Коксохімтранса». Санкції були введені і проти 13 судів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...