У Пенсійному фонді почали вимагати довідки з банків

Величезні черги накопичуються в Пенсійному фонді в Дніпрі і не тільки.

Пенсіонерів просять надати довідку з банку, в якій вказано номер рахунку по IBAN (європейський формат банківських рахунків, на який перейшла наша країна). В іншому випадку громадяни ризикують залишитися без виплат.

Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Максим Бужанський, передає «Страна.UA». Нардеп опублікував фото черзі, яка зібралася в Пенсійному фонді Дніпра.

У Пенсійному фонді дану ситуацію не коментують. При цьому в столиці будь-яких додаткових довідок у пенсіонерів поки не вимагають. Про нововведення знають деякі пенсіонери в Запорізької та Полтавської областей. Їх попередили про необхідність надати довідку з банку, але не обов’язково в цьому місяці — можна в наступному.

Перехід банків на міжнародну систему нумерації рахунків IBAN стартував в 2019 році. У номеру банківського рахунку додалося кілька букв і цифр (всього буде 29 знаків, в тому числі код України, код банку, номер рахунку та ін.).

З 5 серпня до 31 жовтня 2019 роки банкам потрібно було сповістити контролюючі органи про зміну діючих рахунків клієнтів — суб’єктів господарювання за стандартом IBAN. Крім того, треба було подати заявки без відповідних заяв клієнтів до органів Пенсійного фонду та соціального захисту з переліком рахунків за стандартом IBAN.

Тобто обмін інформацією повинен пройти без участі клієнтів, тим більше пенсіонерів, і в автоматичному режимі. Повинні просто оновитися дані в електронних базах. Ніяких паперових довідок не передбачено, — повідомили в Федерації профспілок.

Припущення про те, чому пенсіонерів просять принести до Пенсійного фонду саме паперові довідки з банку, висловили в Раді підприємців при Кабміні.

«Можливо, стався збій в окремих відділеннях через людський фактор. Якщо люди почнуть ходити по банках за довідками про зміну номера рахунку, то банки тріснуть від черг», — говорить глава Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...