У Криму запропонували Києву повернути «Норд» після передачі українських кораблів

Українська влада після передачі трьох військових кораблів могла б повернутися до питання повернення арештованого кримського сейнера «Норд», заявив судновласник, директор керченського кооперативу «Колгосп імені 1 травня» Сергій Лєсков.

Москва передала українській стороні три корабля ВМС України, які були затримані в районі Керченської протоки.

«Україна, отримавши назад свої військові кораблі, цілком може проявити добру волю і повернути рибалкам мирне судно «Норд». Екіпаж судна не є браконьєрами, все суднові документи і документи рибалок були в повному порядку, лов тралом здійснювали в дозволеному квадраті в водах загального користування на основі чинної угоди між Росією і Україною», — сказав Лєсков.

За його словами, «Норд» — це єдине судно рибколгоспу. «Ми безвинно постраждали від відсутності простого розуміння між нашими країнами, не отримавши допомоги або компенсації», — підкреслив Лєсков. За його словами, Україна кілька разів намагалася продати заарештований «Норд», але ні в кого немає бажання «зв’язуватися з цією історією».

«Трохи більше року тому повернувся екіпаж, пізніше — повернувся капітан. Тепер черга повернути «Норд» додому. Навіть якщо після повернення судно не підлягатиме відновленню, ми будемо тримати його як музей, як «Аврору наших днів», — підкреслив Лєсков.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...