Туреччина звинувачує Ізраїль у тероризмі

Туреччина розкритикувала Ізраїль та звинуватила його у розв’язанні «терору» щодо палестинців після того, як ізраїльська поліція випустила гумові кулі та електрошокери в сторону палестинської молоді, що метнула скелю, в мечеті Аль-Акса в Єрусалимі пізно в п’ятницю.

Про це передає Reuters

Зіткнення на третьому, найсвятішому місці Ісламу та в районі Східного Єрусалиму, в результаті яких постраждали 205 палестинців та 17 поліцейських, відбулися на тлі зростаючого гніву через потенційне виселення палестинців з будинків на землю, на які претендували єврейські поселенці.

У міру загострення сутичок кілька турецьких чиновників критикували Ізраїль та закликали інші країни висловити засудження, тоді як заява МЗС закликала Ізраїль «негайно припинити свою провокаційну та ворожу позицію та діяти з розумом».

«Ганьба Ізраїлю та тим, хто мовчить перед ганебними нападами», — заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калін у Twitter в п’ятницю.

«Ми закликаємо всіх встати проти політики окупації та агресії цієї держави апартеїду», — сказав він.

Турецький директор з комунікацій Фареттин Алтун заявив державному телебаченню Ізраїль, що порушує права людини, і «заплатить за це», оскільки опозиційні партії повторили засудження уряду рідкісними ознаками єдності.

«Напад на невинних людей, які моляться, — це явно терор», — сказав Алтун. «Ми бачимо, що ці напади на палестинців суперечать найбільш фундаментальним правам людини».

Колишні союзники Туреччина та Ізраїль зазнали нападу в останні роки, незважаючи на міцні комерційні зв’язки, які в 2018 році взаємно вислали послів.

Анкара неодноразово засуджувала окупацію Ізраїлем Західного берега та поводження з палестинцями, називаючи це питання «червоною лінією».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...