Трамп збирається застосувати до Сирії «закону Цезаря»

Вашингтон має намір посилювати санкції проти Сирії з метою зміни влади в країні, але багато експертів сумніваються в ефективності такого підходу.

Про це йдеться в статті, опублікованій в газеті The New York Times. Як говориться в матеріалі, офіційні особи з адміністрації президента США Дональда Трампа налаштовані на введення нових рестрикцій на підставі американського «закону Цезаря». Він був включений до військового бюджету США на 2020 фінансовий рік і дає вашингтонської адміністрації право застосовувати обмежувальні заходи щодо організацій та осіб, які надають пряму і непряму допомогу Дамаску, а також різним чинним на території країни збройних формувань.

У матеріалі наводяться слова заступника помічника держсекретаря США у справах Близького Сходу Джоела Рейберн. Він зазначив, що санкцій «не буде кінця» до тих пір, поки «сирійський режим і його союзники не погодяться» на зміну влади в країні.

Як зазначає видання, багато експертів висловлюють сумніви в тому, що такий підхід дозволить США домогтися бажаних цілей без активних зусиль у дипломатичній сфері. «Одні лише санкції не можуть вирішити проблему», — наводяться в матеріалі слова колишнього директора Управління з контролю над іноземними активами Міністерства фінансів США Джона Сміта. «Складно зрозуміти, що ще робить уряд США в Сирії, крім внесення групи функціонерів сирійського режиму в список, який їх не хвилює», — вважає він.

Введення американських санкцій проти Сирії призводить до подальшого погіршення становища населення, констатується в статті. У ній наводяться слова радника міжнародної некомерційної організації «Норвезький фонд у справах біженців» Басма Алуші. «Якщо США вводять такі широкі санкції для реалізації певних політичних цілей, то вони не приділяють достатньої уваги ненавмисним наслідків», — вважає вона.

Як вважає Олександр Бик, який раніше входив до Ради національної безпеки Білого дому, санкції США щодо Сирії або Росії «не змінюють вирішальним чином» ситуацію в цих країнах. «У кінцевому рахунку санкції — це елемент дипломатичного процесу», — сказав він журналістам газети.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...