США ввели санкції проти Туреччини через військову операцію в Сирії

Президент США Дональд Трамп ввів санкції відносно Міненерго і Міноборони Туреччини. Також під дію обмежувальних заходів потрапили глави відомств і міністр внутрішніх справ країни.

Таке рішення глава Білого дому прийняв у зв’язку з військовою операцією «Джерело світу», в рамках якої Анкара бореться проти незаконних курдських формувань на півночі Сирії. На думку експертів, обмеження носять символічний характер і не нададуть реального впливу на турецьку економіку. Проте, такий крок лише посилить протиріччя між Анкарою і Вашингтоном, переконані аналітики.

«Я, Дональд Д. Трамп, президент Сполучених Штатів Америки, вважаю, що ситуація всередині і щодо Сирії — зокрема, недавні дії уряду Туреччини з проведення військового наступу на північному сході Сирії — йдуть на шкоду кампанії, спрямованої на розгром «Ісламської держави Іраку і Сирії», або ІГІЛ, небезпечні для мирного населення, а також загрожують подальшим підривом світу, безпеки і стабільності в регіоні, а тому представляють незвичайну і надзвичайну загрозу з точки зору національної безпеки і зовнішньої політики і США», — йдеться в повідомленні.

Санкції були введені проти Міненерго і міністерства оборони Туреччини, а також проти глав цих відомств Фатіха Донмеза і Хулуси Акара. Персональні санкції поширюються також на главу турецького МВС Сулеймана Сойлу.

Таким чином, вся власність і засоби двох цих відомств і трьох міністрів в США заморожені, а американським громадянам і компаніям заборонено вступати з ними в угоди. Списку санкцій може вирости — відповідне рішення приймає глава Мінфіну Сполучених Штатів при консультації з держсекретарем.
За словами віце-президента США Майка Пенса, Трамп і президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган говорили по телефону.

«Президент Трамп ясно дав йому зрозуміти, що США хочуть, щоб Туреччина зупинила вторгнення, негайно припинила вогонь і почала переговори з курдськими підрозділами в Сирії, щоб покласти край насильству», — заявив Пенс.

Фото АР.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...