США випробували нові ракети на танку Т-72

Пентагон опублікував підсумки попередні випробувань нової ракети класу «повітря-поверхня» JAGM.

Вони невтішні — після кількох промахів тестування боєприпасу призупинено для доопрацювання програмного забезпечення. JAGM повинен замінити протитанкову ракету Hellfire в арсеналі ударних вертольотів AH-64 Apache.

Випробування JAGM по наземних цілях проводилися на полігоні Форт-Худ у Техасі. Морські — на авіабазі Еглін, штат Флорида. Після двох пострілів, які не дали бажаного результату, керівник програми перервав тести для аналізу результатів і налаштування програмного забезпечення ракети і носія.

«У нас було кілька пострілів і ми отримали більше ударів в задню частину човна, ніж нам хотілося б. Вони все успішно зупинили човни, але ми вважали за краще б, щоб була вражена центральна щогла — це підвищує ймовірність бажаного смертельного ефекту», — розповів Defence News полковник Девід Уорнік, керівник програми армії США по спільним системам ударних боєприпасів.

На випробуваннях в Форт-Худ JAGM пропустив дві мети, а одна з чотирьох ракет, випущених з бойовою частиною, не вибухнула. Проте Уорнік вважає випробування успішними, а боєприпас — перспективним.

«JAGM здатна задовольняти вимоги щодо ефективності і надійності попадання при запуску з AH-64E, навіть якщо цілі прикриті перешкодами або дрібні частинки, і виявився більш смертоносним, ніж застаріла ракета. Особливо проти російського танка Т-72 і легкоброньованих машин», — зазначив полковник.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...