Росія ввела санкції проти німецьких силовиків

Російська влада ввела санкції проти начальників силових структур Німеччини.

Так МЗС РФ дзеркально відповів на європейські обмеження, які були введені в жовтні цього року за кібератаку на бундестаг ФРН в 2015 році. Генпрокуратура Німеччини вважає, що до неї причетні росіяни, службовці в ГРУ. У Москві ці звинувачення відкидають.

Російська влада прийняла ряд обмежень у відповідь на введені восени цього року санкції Німеччини через кібератаки на бундестаг, які мали місце п’ять років тому.

«Згідно з дипломатичним принципом взаємності, новими фігурантами російського стоп-листа обрано керівні співробітники німецьких силових і розвідувальних структур, що входять в систему міністерства оборони ФРН», — відзначили в МЗС Росії.

У зовнішньополітичному відомстві заявили, що таке рішення прийнято у відповідь на дії Берліна. Дипломати нагадали, як влада ФРН довго розкручували в ЗМІ сюжет про «російські сліди» в справі про злом комп’ютерних мереж бундестагу в 2015 році. На думку Москви, робилося це для того, щоб був привід для введення нових односторонніх санкцій ЄС проти Росії.
У російському відомстві попередили, що, якщо європейська влада продовжать конфронтаційну політику, то російська сторона зможе зробити у відповідь і інші кроки.

Дипломати нагадали, як Москва неодноразово пропонувала співпрацю в розслідуванні цієї справи. Так, Росія зверталася до Німеччини з пропозицією провести двосторонні консультації експертів на основі даних про участь в нападі росіян, які нібито є у ФРН. Однак німецька сторона проігнорувала ці пропозиції.

«Такий підхід свідчить про те, що в Берліні насправді ніколи не були зацікавлені в реальному розслідуванні так званої справи про російських хакерів і вся ситуація спочатку конструировалась як чергова провокація проти нашої країни», — підкреслили в МЗС РФ.

В кінці травня МЗС ФРН викликав російського посла Сергія Нечаєва. Російського представника в Німеччині поінформували, що генпрокуратура країни вважає, що росіянин Дмитро Бадін причетний до атаки на бундестаг, яка сталася в 2015 році. Німецькі дипломати повідомили Нечаєва, що чоловік був оголошений у розшук.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...