Російське МЗС відреагувало на створення військового альянсу AUKUS

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова прокоментувала рішення США, Великобританії та Австралії сформувати альянс AUKUS.

Свою думку вона висловила в ефірі YouTube-каналу «Соловьев.Live».

«Це дуже цікаво. Це про те, що таке для них партнерство, союзництво і зобов’язання », — зазначила Захарова. За її словами, стратегія США, Австралії та Великобританії «здивувала весь світ».

США, Великобританія і Австралія сформували військово-політичне партнерство AUKUS, в рамках якого планується будівництво атомних підводних човнів для ВМФ Австралії. У зв’язку з цим австралійська влада розірвали угоду з Францією на будівництво 12 ударних підводних човнів вартістю 90 млрд австралійських доларів ($ 66 млрд), яку вони уклали в 2017 році. Після цього Париж оголосив, що відкликає послів із США та Австралії для консультацій.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу висловили солідарність з Францією, що позбулася контракту на поставку підводних човнів австралійським збройним силам після створення AUKUS.

У свою чергу австралійський міністр оборони Пітер Даттон уточнив, що висловлював стурбованість влади Франції щодо контракту на поставку підводних човнів до підписання аналогічного контракту з США і Великобританією. Міністр фінансів Австралії Саймон Бірмінгем також повідомив, що Австралія заздалегідь поінформувала Францію про угоду, проте пізніше визнав, що переговори з США і Британією були секретними.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...