Радбез ООН не зміг узгодити спільну заяву щодо Сирії через заперечення Росії

Раді Безпеки (РБ) ООН не вдалося узгодити спільну заяву щодо ситуації в Сирії, незважаючи на заклик спеціального посланника генсека всесвітньої організації по цій країні Гейра Педерсена.

Про це в середу, 10 лютого, повідомляє DW з посиланням на агентство AFP.

Проект заяви, внесений на розгляд РБ Великобританією, був спрямований на підтвердження резолюції 2254, прийнятої в 2015 році і що стосується «стійкого врегулювання нинішньої кризи в Сирії». У документі, зокрема, говорилося про необхідність вироблення проекту нової Конституції, а також про проведення «вільних і справедливих виборів» під наглядом ООН.

Гейр Педерсен раніше звертався до Радбезу із закликом подолати «нинішні розбіжності», щоб повернути зайшов в глухий кут мирний процес в Сирії в нормальне русло.

Без «конструктивної міжнародної дипломатії» на цьому напрямку навряд чи можливі зрушення, заявив він 9 лютого в Женеві.

За даними AFP, яке посилається на дипломатів, досягти домовленостей за спільною заявою не вдалося, зокрема, через заперечення Росії.

Тим часом постійний представник РФ при ООН Дмитро Полянський, коментуючи позицію Педерсена, заявив: «Виходимо з того, що порядок і модальності роботи в конституційному комітеті повинні визначатися самими сирійцями».

З березня 2011 року, коли в Сирії почалася громадянська війна, в країні загинули понад 387 000 чоловік.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...