Путін вимагає внести «особливий статус Донбасу» до Конституції України

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна повинна внести «особливий статус Донбасу» до Конституції України.

Про це він сказав на прес-конференції після переговорів з канцлером Німеччини Ангелою Меркель в суботу, повідомляє Lb.ua. На думку російського президента, це є частиною Мінських угод.

«Продовження закону про особливий статус Донбасу — це хороший крок в правильному напрямку, але закон повинен стати безстроковим, як і передбачено в Мінських угодах. Необхідно закріпити особливий статус Донбасу в українській Конституції, що теж відображено в Мінських угодах», — сказав президент Росії.

Путін додав, що розуміє «складнощі внутрішньополітичного процесу» в Україні, але «якщо всі зацікавлені сторони хочуть домогтися остаточного врегулювання, потрібно йти по реалізації Мінських угод».

Нагадаємо, що на переговорах «нормандської четвірки» в Парижі Україна погодилася на постійний особливий статус для Донбасу, як зазначено в Комплексі заходів щодо виконання Мінських домовленостей від 2015 року.

У той же час представники української влади неодноразово заявляли, що не збираються вносити його до Конституції.

Нинішній закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» діє з 18 жовтня 2014 року по 31 грудня 2020 року. Законом передбачено, що положення про особливий статус вступлять в силу після проведення в ОРДЛО демократичних виборів і виведення найманців.

У жовтні 2018 року Україна узгодила «формулу Штайнмайєра», яка передбачає введення закону про особливий статус в день голосування на місцевих виборах. Він буде діяти на тимчасовій основі. Постійний статус вступить в силу тільки в разі, якщо ОБСЄ визнає вибори демократичними і відповідними міжнародним стандартам і українському законодавству.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...