Призначений урядом розмір прожиткового мінімуму оскаржуватиметься в суді

Окружний адміністративний суд міста Києва просять визнати протиправними дії Уряду зі встановлення розміру прожиткового мінімуму на 2020 рік. Відповідний позов надійшов до суду (позивач — Станіслав Батрин).

Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів у частині незабезпечення проведення науково-громадської експертизи сформованих набору продуктів харчування, набору продовольчих продуктів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму на 2020 рік.

Водночас позивач просить суд визнати протиправними дії Кабінету Міністрів зі встановлення розміру прожиткового мінімуму на 2020 рік: без попереднього проведення і врахування результатів зазначеної експертизи, всупереч вимогам Закону «Про прожитковий мінімум».

Окрім цього, пан Батрин просить визнати протиправними дії Кабміну із розробки та схвалення проекту закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», його подання на розгляд та затвердження Верховної Ради.

Серед позовних вимог зазначено: зобов’язати Кабмін вчинити дії щодо встановлення прожиткового мінімуму відповідно до законів України, а також розробити та подати на розгляд Парламенту проект закону про внесення змін до Держбюджету-2020 з урахуванням вимог щодо встановлення прожиткового мінімуму та інших соціальних стандартів і гарантій.

Наразі суд вирішує питання щодо відкриття провадження у цій адміністративній справі.

Раніше ЮРЛІГА писала, що було офіційно опубліковано Держбюджет-2020, яким у статті 7 установлено розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць і для основних соціальних і демографічних груп населення.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...