Прем’єр Польщі розкритикував ЄС за підтримку «Північного потоку — 2»

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький виступив з твердженням про те, що країни Євросоюзу, які підтримали проект будівництва газопроводу «Північний потік — 2», фактично оплачують нові озброєння для російської армії.

Інтерв’ю з ним опублікувала в неділю британська газета Financial Times. «Як без натяків говорять багато людей, завдяки «Північному потоку — 2″ на європейські гроші Росія закуповує нові озброєння, — сказав Моравецький. — Так що мене дуже розчаровує той факт, що подібний проект отримує помітну підтримку з боку ключових держав — членів ЄС» .

Він також піддав критиці президента Франції Еммануеля Макрона, який минулого тижня в інтерв’ю журналу The Economist констатував, що Північноатлантичний альянс знаходиться в стані «смерті мозку», додавши, що не впевнений в прихильності всіх його членів п’ятої статті статуту НАТО. У ній сформульовано принцип колективної оборони.

«Я вважаю, що сумніви президента Макрона можуть змусити інших союзників задуматися про те, що, можливо, Франція сама сумнівається з приводу дотримання [принципу колективної оборони]. Я все ж сподіваюся, що ми як і раніше можемо розраховувати на виконання Францією її зобов’язань» , — зазначив Моравецькй, який також розкритикував Макрона за його прагнення вести діалог з Москвою і той факт, що Париж, на відміну від Варшави, не виконує своїх зобов’язань перед НАТО спрямовувати не менше 2% ВВП країни на потреби оборони.

«Ми повністю підтримуємо співпрацю з мирною і демократичною Росією, проте Росія — не мирна країна і досить агресивна до всіх навколо неї, — виклав свою позицію польський прем’єр. — Мені не здається, що солідарність членів Євросоюзу повинна бути настільки важлива для європейських лідерів, щоб ми закривали очі на побоювання інших партнерів по ЄС з приводу Росії».

Фото EPA\EFE

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...