Представники ПАРЄ оскаржили повноваження делегації Росії

Ряд представників Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) оскаржили по істотних підставах повноваження делегації РФ на відкритті зимової сесії.

Зокрема, з такою ініціативою виступила голова української делегації в ПАРЄ, депутат президентської партії «Слуга народу» Марія Мезенцева.

«Я заперечую повноваження російської делегації по субстантивним мотивам відповідно до статті 8», — заявила вона. Свою вимогу Мезенцева аргументувала тим, що Росія нібито «продовжує порушувати права людини на окупованих територіях в порушення резолюцій ПАРЄ».

За оспорювання повноважень проголосували 38 учасників засідання, проти виступив 61. Ще 51 парламентарій утримався від голосування. У голосуванні брали участь як присутні в залі засідань, так і ті, хто бере участь в зимовій сесії віддалено через пов’язаних з пандемією коронавируса обмежень. Всього, згідно з правилами організації, підтримати таку ініціативу повинні представники не менше п’яти національних делегацій.

«Всі вимоги дотримані, повноваження делегації РФ продовжуються в комітеті з моніторингу без дебатів», — сказав після його виступу ведучий засідання ПАРЄ.

За регламентом ПАРЄ, всі національні делегації перед початком першої в році сесії повинні направити заявки на участь в роботі асамблеї в поточному році. У перший день сесії повноваження делегацій підтверджуються автоматично, якщо з боку членів ПАРЄ не надходять заперечення. Для оскарження повноважень по істотних підставах в залі пленарних засідань повинні встати не менше 30 парламентаріїв з не менше ніж п’яти національних делегацій.

Далі комітет з моніторингу протягом 24 годин готує доповідь і проект відповідної резолюції. До моменту оголошення доповіді та прийняття резолюції делегація має всі права (може брати участь в засіданні, виступати і голосувати). За проектом резолюції про ратифікацію повноважень делегації, щодо якої проводиться процедура оскарження, вона не має права голосувати.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...