Національний банк оптимізує порядок переведення грошей на зарплати

Національний банк України (НБУ) має намір оптимізувати порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам, що пов’язано з введенням в Україні IBAN.

Про це повідомила прес-служба регулятора. «Тепер клієнт банку (роботодавець) отримав можливість формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам підприємства (організації, установи) із зазначенням номера рахунку працівника по стандарту IBAN, в тому числі на рахунок, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором», — йдеться в повідомленні.

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Національного банку України «Про внесення змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», яка пропонується для громадського обговорення. Це дасть можливість працюючим громадянам реалізувати право самостійно відкривати рахунок в будь-якому банку для отримання заробітної плати або винагороди за виконану роботу.

«Громадянин, а не роботодавець, повинен сам вибирати банк, що обслуговує його рахунок. Таке право передбачено законодавством про оплату праці, і ми хочемо, щоб це право дійсно реалізовувалося. Адже це стимулюватиме банки до конкуренції, сприятиме підвищенню рівня обслуговування клієнтів і розширенню спектра банківських послуг», — зазначив заступник голови Національного банку Сергій Холод.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...