На Донбас потрібно ввести миротворців ООН, — заклик Європарламенту

Напередодні депутати Європарламенту прийняли резолюцію по Україні, в якій в тому числі було приділено увагу конфлікту на Донбасі.

У документі йдеться про те, що Єврокомісія і Зовнішньополітична служба ЄС повинні активізувати зусилля з мирного врегулювання конфлікту і посилити «заходи довіри». Крім того, мова йде про необхідність сприяння Євросоюзу в проведенні виборів на Донбасі, а також в забезпеченні доступу до регіону представникам міжнародних гуманітарних організацій.

Намір європейських парламентаріїв домогтися введення миротворчих сил ООН на Донбас прокоментував російський політолог, директор Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков.

«Цікаво, як юридично буде оформлена процедура з миротворцями ООН.

Поки ця заява виглядає скоріше як порожня політична декларація. Приємна українській стороні, але не більше того», — зауважив Чеснаков.

Експерт також підкреслив, що «простих механізмів для миротворчості у ООН в даному конфлікті немає», як немає і зобов’язують механізмів у Європарламенту.

Крім того, в резолюції не обійшлося і без обговорення ролі Росії, яку представляють як учасника збройного конфлікту.

Як пише Deutsche Welle, Європарламент виступив із засудженням «анексії Росією Криму та де-факто окупації окремих районів Донбасу, а також закликав Росію вивести свої війська з території України».

Крім того, європейські депутати підкреслили, що «санкції щодо Росії повинні залишатися в силі, поки Мінські Угоди не будуть цілком виконані, а територіальна цілісність України не буде відновлена ​​в її міжнародно визнаних кордонах».

У резолюції також зазначається, що Євросоюзу потрібно бути готовим до посилення санкцій у разі потреби.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...