На Черкащині масово гине риба

На Черкащині жителі Канева помітили у річці сотні дохлих рибин та раків — вони не лише у водоймі, а й на узбережжі. Через розголос перевірити Дніпро узялись рибінспектори та екологи.

Про це йдеться у поідомленні «ТСН», інформує unian.ua.

Так, напередодні жителька Канева Антоніна Симоненко разом із чоловіком та дитиною вирішили поїхати на відпочинок до Дніпра, але ні зайти у воду, ні навіть посидіти біля річки так і не наважилися — на березі зняли лише відео.

«Чоловік сказав, що це від спеки, але й раніше було ж спекотно», — дивується канівчанка. Родина проїхала далі в бік Черкас, але навіть за кілька кілометрів ситуація була та сама: чимало дохлої риби на суші, у воді та їдкий запах. Канівчани розмістили фото і відео у мережі. Після того як дописи побачили працівники рибоохоронного патруля та екологічної інспекції, вирішили провести перевірку. Разом із фахівцями на воду вийшли і журналісти.

Вниз за течією від Канівської ГЕС — перший маршрут, бо вночі на станції спускали воду, тож тої кількості мертвої риби, про яку говорили місцеві, уже не видно — її віднесло хвилею. Фахівці міряють температуру води, вміст у ній кисню та беруть рідину на експертизу. Вище від гідроелектростанції в напрямку Києва померлої риби значно більше, і здебільшого там, де вода стоїть. З берега рибалять, а дехто навіть наважується купатися. Після того, як експерти виміряли в кількох точках рівень кисню, вони переконані: Дніпро отруїли.

«Я думаю, що не причина кисень, не причина синьо-зелені водорості — або це якийсь скид, або хімічна речовина. Це на мою думку», — каже заступник керівника відділу охорони водних біоресурсів Черкащини Андрій Тичков.

Найімовірніше, шкідливі речовини скинули у воду на Київщині, але дізнатися, яка саме речовина потрапила у воду, фахівці зможуть лише через кілька днів. Проте навіть тоді знайти винного і покарати за завдані природі збитки буде практично неможливо. Тим часом відпочивальникам найближчим часом радять не рибалити та не купатися у Дніпрі на Черкащині.

Фото Олександри Буділки (з архіву FOTOmedia)

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Load...
Загрузка...