МЗС Угорщини викликав посла України через конфлікт щодо постачання газу

МЗС Угорщини викликав посла України Любов Непоп через суперечку про угоду Будапешта з «Газпромом».

Посол України був викликаний в Міністерство закордонних справ (МЗС) Угорщини через конфлікт, викликаного укладеним Будапештом контрактом з «Газпромом» щодо постачання російського газу. Про це повідомляє міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто в своєму Facebook.

Дипломат зазначив, що намір України звернутися в Європейську комісію обурливо і є недружнім жестом після всієї допомоги, яку Угорщина надала республіці. «Україна не має ніякого відношення до того, з ким ми домовляємося», — підкреслив Сійярто.

27 вересня «Газпром» підписав з Будапештом довгостроковий контракт на поставку газу. Російська компанія буде продавати Угорщини 4,5 мільярда кубометрів газу в рік протягом 15 років, до 2036 року.

Угода викликала обурення в української влади, які заявили про розчарованість в діях угорського уряду. У МЗС України зробили висновок, що контракт несе загрозу національній безпеці країни і завдає шкоди двостороннім відносинам республік.

Також Київ повідомив, що має намір звернутися в Європейську комісію для перевірки угоди на відповідність європейському законодавству в сфері енергетики.

У відповідь на дані претензії глава МЗС Угорщини Сійярто закликав Київ не втручатися у внутрішні справи країни і відмовитися від політизації економічних інтересів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...