Мери міст України ведуть переговори про створення своєї партії

Мер Києва Віталій Кличко і мер Дніпра Борис Філатов підтвердили, що ведуть переговори про створення нової політичної сили перед місцевими виборами.

Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив Кличко.

«Так, ми дійсно спілкуємося з мерами інших міст, розуміючи, що місцеве самоврядування на сьогоднішній день потрібно захищати, треба відстоювати інтереси громад, і ми розглядаємо зараз різні варіанти, яким чином ми змогли б уявити цю політичну силу», — сказав Кличко. За словами політика, вона поки носить умовну назву «Партія мерів».

Мер Дніпра також підтвердив переговори про створення нової політичної сили. «Я беру участь в переговорах — в різних форматах, з різними учасниками цих процесів», — зазначив Філатов.

За його словами, в Україні близько 30% виборців розчарувалися в існуючих партіях і шукають якусь альтернативу їм.

«Партія місцевого самоврядування <…>, не мерів, а партія, яка захищає права місцевого самоврядування», — сказав глава Дніпра новий проект.

Нова партія може з’явитися перед виборами до місцевих органів влади, призначеними на 25 жовтня 2020 року.

У той же час в березні Кличко анонсував перезапуск створеної ним партії «Удар», причому під тією ж назвою. Політик заявляв, що політична сила має намір взяти участь в тих регіонах, де у неї хороші позиції.

Кілька років Кличко був формальним лідером «Блоку Петра Порошенка — Солідарності». Він очолив його в 2015 році, коли «Удар» фактично припинив своє існування, влившись в «БПП-Солідарність». У травні 2019 року «Солідарність» змінила назву на «Європейську солідарність» і обрала своїм лідером вже безпосередньо екс-президента Петра Порошенка.

На парламентські вибори в 2019 році «Удар» пішов окремо від «Європейської солідарності», виставивши менше 20 кандидатів у депутати по мажоритарних округах, а список на загальнодержавний округ навіть не подавав. Однак жоден з кандидатів не пройшов до Верховної Ради.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...