Лукашенко не має наміру відступати в протистоянні з Європою

Переведення під домашній арешт раніше затриманого в Мінську Романа Протасевича і його подруги Софії Сапеги не означає зміну політики президента Олександра Лукашенка.

Про це заявив директор мінського Центру проблем європейської інтеграції Юрій Шевцов.

«Лукашенко ніколи не відступає, і це його принцип політичної поведінки. Коли на нього починають тиснути, він чинить опір, а такий тиск зараз йде — санкції введені», — сказав Шевцов.

Погоджується з такою точкою зору і втік недавно з країни політичний аналітик Артем Шрайбман, що підтримує майданщиків.

«Лукашенко в цьому сезоні вже відпускав політв’язнів. На свободу вийшов громадянин Білорусі і США Віталій Шкляров, до цього деяких людей з Координаційної ради опозиції відпускали з різних причин — через стан здоров’я або тому, що за них заступилися. Мені здається, з Сапегою схожа ситуація: її просила звільнити Росія. Переведення під домашній арешт Протасевича — не жест на адресу зовнішніх гравців, а реакція на те, що він погодився співпрацювати зі слідством. У логіці нашої влади це заохочення», — вважає Шрайбман.

Він переконаний, що це не можна назвати поступкою Заходу, але не виключив сценарію більш широкої амністії ув’язнених.

«Про це розмови йдуть. Багатьом політв’язням в цьому місяці запропонували підписати прохання про помилування. Це може передвіщати такі процеси, але поки про це рано говорити», — сказав експерт.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...