Лукашенко дозволив силовикам безкарно стріляти в протестувальників

Співробітники МВС, згідно з новим законом, не несуть відповідальності за шкоду, заподіяну в результаті застосування бойової техніки і зброї «при припиненні масових заворушень».

Співробітники МВС, згідно з новим законом, не несуть відповідальності за шкоду, заподіяну в результаті застосування бойової техніки і зброї «при припиненні масових заворушень».

Олександр Лукашенко в понеділок, 17 травня, підписав документ «Про зміну законів з питань забезпечення національної безпеки Республіки Білорусь». Новий закон наділяє органи внутрішніх справ правом застосовувати, зброя, фізичну силу, бойову і спеціальну техніку «при припиненні масових заворушень». При цьому співробітники правоохоронних органів по суті не несуть відповідальності за шкоду, заподіяну в результаті застосування цієї техніки і спецзасобів.

Серед іншого цей закон дає силовикам право при затриманні проводити особистий огляд громадян, їх речей і транспортних засобів. Співробітники МВС також зможуть безкоштовно і без письмової згоди фізичних осіб отримувати відомості з інформаційних систем, в тому числі персональні дані. Силовики також уповноважені забороняти громадянам вести звуко- і відеозапис, кіно- і фотозйомку навколишнього оточення.

Лукашенко вніс зміни і до закону «Про державний захист суддів, посадових осіб правоохоронних і контролюючих (наглядових) органів, співробітників органу державної охорони». Тепер його дія поширюється на військовий і цивільний персонал «Оперативно-аналітичного центру при президенті». «Захищаються особи» і їх близькі отримують право змінити місце служби і навіть змінити зовнішність, якщо їх безпеку не можна забезпечити іншими способами.

Новий закон дає можливість застосування «заходів державного захисту» і в разі відсутності безпосередньої загрози для життя, здоров’я і майна «захищаються осіб».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...