Лавров оголосив про рішення щодо американського долара

Росія продовжить дедоларизацію економіки, тому що економічна політика США непередбачувана.

Про це міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив в інтерв’ю індійському виданню The Times of India. Главу російського МЗС запитали, як Москві і Нью-Делі захистити від односторонніх санкцій свої економічні інтереси. У відповідь Сергій Лавров заявив про непередбачуваність економічної політики США, все агресивніше застосування владою цієї країни фінансових інструментів санкцій тиску і відверте зловживання ними статусом долара як світової резервної валюти.

Міністр повідомив, що на цьому тлі Росія продовжує поетапну дедоларизацію економіки і разом з партнерами прагнути зменшити вплив санкцій на розвиток двосторонніх відносин шляхом створення правових і економічних механізмів. Одним з пріоритетних напрямків цієї роботи він назвав розширення розрахунків в національних валютах.

«Укладено відповідні міжурядові угоди з Китаєм і Туреччиною. В рамках БРІКС («Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка») досягнуто домовленостей про взаємне відкриття відповідних кореспондентських рахунків. Москва і Нью-Делі ведуть енергійну роботу по підготовці угоди про взаємний захист капіталовкладень», — перерахував Лавров.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...