Королеву Великої Британії евакуюють у разі «жорсткого Брекзиту»

У Великій Британії розробили план евакуації королеви Єлизавети II та інших членів королівської сім’ї з Лондона на випадок заворушень у британській столиці після виходу з ЄС без угоди з Євросоюзом — так званого «жорсткого Брекзиту».

Політики називають «жорсткий Брекзит» цілком реальним, оскільки менш ніж за 2 місяці до встановленої дати виходу Британії з ЄС — 29 березня — угоду так і не схвалено.

Фрагменти плану опублікували газети The Sunday Times і The Mail on Sunday. Він передбачає евакуацію королеви та її чоловіка в «секретне місце» за межами Лондона. Подібний план, нагадують видання, розроблявся в роки холодної війни на випадок ядерного нападу з боку СРСР.

Відомо також, що британська влада в разі «жорсткого Брекзиту» готова залучити до охорони громадського порядку кілька тисяч військових. Особливі побоювання викликає ситуація в Північній Ірландії.

Британський парламент доручив прем’єр-міністру Терезі Мей досягти змін в узгоджений раніше договору про вихід Британії з ЄС, зокрема щодо механізму гарантій збереження «прозорості» кордону між Ірландією і Північною Ірландією. Термін збігає 13 лютого.

В ЄС раніше заявили, що текст угоди не змінюватимуть. А без цих змін британський парламент не готовий голосувати за документ.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Loading...