Іловайська трагедія: подальші кроки притягнення до відповідальності за воєнні злочини

В Офісі Генпрокурора обговорили подальші кроки притягнення до відповідальності за воєнні злочини.

Під головуванням заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова проведено робочу зустріч щодо розслідування трагічних подій в районі м. Іловайськ в серпні 2014 року. Крім керівників підрозділів Офісу Генерального прокурора, участь у нараді взяли представники Головного слідчого управління Служби безпеки України, керівництво Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, представники неурядових громадських організацій.

«Учасники обговорили стан досудового розслідування у кримінальному провадженні, складнощі, що виникають під час здійснення повноважень слідчого і прокурора в ньому, а також пріоритетні напрями роботи. Також акцентували увагу на необхідності концентрації зусиль на встановленні, наданні оцінки та притягненні до відповідальності службових осіб Російської Федерації за вчинення воєнних злочинів, у тому числі застосування заборонених міжнародними договорами засобів та методів ведення війни. Розслідування цих подій є важливим та пріоритетним напрямом в роботі органів прокуратури та досудового розслідування. Інформацію про вже зібрані докази вчинення воєнних злочинів, в тому числі віроломного вбивства 366 українських військових у районі Іловайська, передано до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду для вирішення питання про відкриття кримінального провадження», — інформує Офіс генерального прокурора.

Зазначається, що агалом за результатами розслідування агресивної війни РФ проти України на цей час притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення цих злочинів 110 осіб, у тому числі 68 громадян РФ, серед яких 21 високопосадовець. Їх оголошено в розшук. До суду скеровано 48 обвинувальних актів стосовно 51 особи. Вироками українських судів 35 осіб вже засуджено, в тому числі 13 громадян РФ, серед них 3 військовослужбовці ЗС РФ.

Фото Олександри Буділки (з архіву FOTOmedia)

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Loading...