Європейський союз вирішив продовжити санкції проти Білорусії

Євросоюз продовжив санкції проти ряду громадян Білорусі на один рік, говориться на сайті Європейської ради.

Як наголошується в документі відомства, рада «вирішила продовжити обмежувальні заходи щодо Білорусі на один рік, до 28 лютого 2021 року».

Обмежувальні заходи включають заборону на поставки зброї і техніки, які можуть бути використані для «внутрішніх репресій», а також заморожування активів і заборону на поїздки для чотирьох чоловік.

Санкції проти громадян Білорусі були введені в зв’язку зі зникненням двох опозиційних політиків, одного бізнесмена і одного журналіста в 1999 і 2000 роках.

Рада також продовжила заборону на застосування обмежувальних заходів, які дозволяють експорт обладнання та обмеженої кількості спортивних гвинтівок для біатлону та спортивних пістолетів спеціального призначення в Білорусь. Такі поставки, як зазначається на сайті відомства, як і раніше підлягають попереднім дозволом національними компетентними органами в кожному конкретному випадку.

Обмежувальні заходи щодо Білорусі були вперше введені в 2004 році в зв’язку зі зникненням чотирьох осіб.

У 2011 році були прийняті додаткові обмежувальні заходи відносно осіб, причетних до порушення міжнародних виборчих стандартів і прав людини, а також до придушення громадянського суспільства і демократичної опозиції. Ембарго на постачання зброї було введено в тому ж році.

15 лютого 2016 року Рада постановила скасувати обмежувальні заходи у відношенні 170 осіб і чотирьох компаній, зберігаючи при цьому ембарго на поставки зброї і санкції щодо чотирьох осіб.

Варто зазначити, що санкції щодо Білорусі були введені і Вашингтоном. На підставі указу Джорджа Буша від 2006 року США ввели санкції відносно деяких підприємств республіки, включаючи Білоруський нафтовий торговий дім, концерн «Белнефтехим», через неодноразове порушення прав людини в країні.

Зараз американські політики бачать поліпшення в ситуації і з правами людини, і розвитком демократії в Білорусії, що може посприяти зняттю обмежувальних заходів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...