Греція планує влаштувати навчальні стрільби з ЗРК С-300 на Криті

Греція планує влаштувати навчальні стрільби з російських ЗРК С-300 на Криті, повідомляють ЗМІ.


Як нагадує Ieidiseis.gr, перші стрільби пройшли в 2013 році на полігоні НАТО на заході Криту. На тому «історичному запуску ракет» були присутні майже всі військові аташе, що служили тоді в Афінах. Зараз С-300 готують до перекидання на полігон на початку листопада для других навчальних стрільб. Офіційного підтвердження цієї інформації не надходило.

Кіпр купив С-300 в 1999 році. Під тиском Туреччини ЗРК передали Греції. На Криті С-300 розмістили за посередництва та злагоді американців. При цьому С-300, а також зенітні системи малої дальності ТОР М-1 і ОСА прикривають не тільки греків, але і американську базу на Криті. Як пише Ieidiseis.gr, «різниця між грецькими С-300 і турецькими С-400 полягає в тому, що Греція має на ці комплекси згоду США, а ракети Туреччини — їх анафему».

У п’ятницю в турецькій пресі опублікували відеозапис з пуском ракети в районі чорноморського міста Синоп, де імовірно проводяться випробування ЗРК С-400. Пізніше стало відомо, що в ході навчань три ракети С-400 успішно вразили цілі. Останнім часом відносини Греції та Туреччини вкрай загострилися через суперечки про розмежування морських зон і конфлікт за кіпрський шельф.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...