Глава МЗС Японії закликав колег по G7 виробити спільний підхід до Росії

Міністр закордонних справ Японії Тосиміцу Мотегі в ході пленарного засідання глав зовнішньополітичних відомств Групи семи (G7) в Лондоні заявив про те, що країни — учасниці «сімки» повинні виробити «спільний підхід» щодо Росії.

Про це в середу повідомило агентство Kyodo з посиланням на урядові джерела.

Крім цього, за відомостями агентства, Мотегі висловив на засіданні серйозну стурбованість уряду Японії з приводу односторонніх спроб змінити статус-кво в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, а також щодо ситуації з правами людини в Гонконзі і Синьцзян-Уйгурському автономному районі КНР.

За даними телеканалу NHK, Мотегі в ході засідання також заявив про «важливість посилення співпраці G7 і Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН)» заради реалізації концепції «вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону». Крім того, він назвав «своєчасним» рішення Великобританії запросити на зустріч глав МЗС Групи семи представників Австралії, Індії, Південної Кореї і ПАР, а також генерального секретаря АСЕАН Лім Джок Хоя в рамках зростаючої зацікавленості світової спільноти в тому, що відбувається в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Міністри закордонних справ країн G7 зібралися у вівторок в британській столиці на перше за два роки пленарне засідання в очному форматі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...