Ціна на газ в Європі піднялася вище 900 доларів за тисячу кубометрів

Ціна газу на ф’ючерсному ринку Європи на початку торгів ростуть на 0,6% і вже перевищила 900 доларів за тисячу кубометрів, свідчать дані торгів на ICE Futures.


Ціна жовтневого ф’ючерса на газ за індексом голландського TTF, самого ліквідного європейського хаба, відкрила торги на рівні 883,2 долара за тисячу кубометрів, в 9.13 піднялася до 900 доларів, а в 9.19 — майже до 918 доларів за тисячу кубометрів (на 0 , 6% до розрахункової ціною понеділка).

Динаміка ф’ючерсів вважається на біржі від розрахункової ціни попереднього торгового дня. У понеділок торги закрилися на рівні 880 доларів за тисячу кубометрів, а розрахункова ціна склала рекордні 911,2 долара.

Ціна газу на ф’ючерсному ринку Європи продовжує коливатися. В ході торгової сесії 15 вересня котирування в моменті досягали рекордних 963,9 долара. На торгах 16 вересня ціни знизилися більш ніж на 10%, 17 вересня виросли на 4,6%, а 20 вересня — майже на 12%.

Директор групи з природних ресурсів і сировинних товарів агентства Fitch Дмитро Маринченко в середині вересня відзначав, що динаміка цін на газ буде залежати в основному від двох факторів: погоди та поставок з боку «Газпрому», які можуть вирости після запуску газопроводу «Північний потік — 2».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...