Чорнобильська зона побила рекорди відвідуваності

За перші вісім місяців 2019 Чорнобильська зона поставила рекорд відвідуваності. Про це повідомляють «Українські Новини».

За цей період заповідник відвідала 74 671 особа, з них 14 416 — в серпні. Найбільше туристів прибуває в зону відчуження з України, а також з Великобританії і Польщі.

В адміністрації заповідника зростання туристичного потоку пов’язують з виходом серіалу «Чорнобиль» від HBO, формуванням українськими турагентствами нових маршрутів і спрощенням процедури в’їзду на територію зони.

«Але варто пам’ятати, що це не парк розваг. Це територія, де необхідно дотримуватися особливих правил безпеки», — зазначив помічник директора заповідника Кирило Гарник.

10 липня президент України Володимир Зеленський підписав указ, що змінює порядок перебування в Чорнобильській зоні відчуження. Її зроблять відкритою для туристів і знімуть заборону на зйомку. Також планується розвиток економічних проектів на цій території. В день підписання документа був введений в експлуатацію новий захисний саркофаг над зруйнованим реактором №4.

Новий саркофаг над зруйнованою частиною ЧАЕС почали будувати в 2007 році. Введення в експлуатацію планувався на 2012-2013 роки, проте роботи затягнулися через фінансові проблеми. Будівництво захисної споруди обійшлося в 2,2 мільярда доларів, в нього вклалися близько 50 країн, в тому числі Україна.

Фото Ройтерс.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...