Червоний Хрест готовий направити на Донбас спеціалістів для пошуку зниклих безвісти

Кілька десятків досвідчених експертів зі складу Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) готові приїхати на Донбас для пошуку зниклих безвісти, а також відвідування пенітенціарних установ самопроголошених республік.

«Якщо говорити про відвідування місць утримання під вартою, то ці візити будуть проводити досвідчені делегати МКЧХ. Вони мають професійну підготовку і досвід роботи в різних аспектах утримання під вартою, починаючи з поводження із затриманими та закінчуючи питаннями медичного характеру. На даний момент в складі МКЧХ працює близько 20 таких експертів, які можуть бути спрямовані для відвідування місць утримання під вартою в Донецьку», — повідомили в прес-службі Червоного Хреста.

Там відзначили, що співробітники організації не відвідували тюремні установи в самопроголошених республіках Донбасу з 2015 року. «МКЧХ готовий відвідувати місця тримання під вартою в Донецьку і Луганську, як тільки буде досягнута домовленість з усіма уповноваженими структурами. Наші команди знаходяться в очікуванні початку процесу», — додали в Червоному Хресті.

У МКЧХ підкреслили, що діяльність з пошуку зниклих людей безперервно ведеться на Донбасі з початку збройного конфлікту.

Раніше глава МЗС України Вадим Пристайко заявив, що майже 500 людей вважаються зниклими безвісти і знаходяться в полоні на сході країни і Червоний Хрест, нібито на прохання Києва, візьме участь в їх пошуку. За словами Пристайка, для цього необхідно перевірити кожного затриманого на території так званої ДНР.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...