Чехія оголосила російських дипломатів персонами нон грата

Директор Служби зовнішньої розвідки Росії (СЗР) Сергій Наришкін прокоментував рішення Чехії щодо висилки російських дипломатів.

Про це в суботу, 6 червня, повідомляють російські ЗМІ.

Наришкін назвав інцидент «брудної і підлої провокацією з боку влади Чехії». За його словами, Росія готує заходи у відповідь.

Напередодні, 5 червня, заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров заявив, що Москва дзеркально відповість на висилку дипломатів з Праги. У Держдумі також сказали, що висилка російських дипломатів має системний характер, що пояснюється нібито недружніми кроками Росії до Чехії.

5 червня стало відомо, що прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш оголосив двох співробітників Російського центру науки і культури Кончакова і Рибакова персонами нон грата, тобто небажаними цій країні, і вони зобов’язані покинути Прагу протягом 48 годин.

За словами прем’єр-міністра, рішення вислати працівників посольства Росії в Празі пов’язано зі скандалом, що стався цієї весни. При цьому Бабіш заявив, що звинувачення до дипломатів в причетності до планів по отруєнню чеських регіональних політиків були помилковими.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...