Більшість українських вчителів на перервах спілкуються з дітьми російською

Простір українських шкіл досі залишається двомовним.

«Якщо на початок проголошення української незалежності 1991 року українською мовою навчалося лише 47% школярів, то сьогодні ми маємо цифру 90%», — повідомляє кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Відділу стилістики, культури мови та соціолінгвістики Інституту української мови НАНУ Оксана Данилевська. 

Також Данилевська нагадала про двомовний простір в українських школах. На уроках — українською, на перервах — російською, окрім навчальний закладів в західних регіонах.

Науковиця зауважила, що вчителі не повинні переключатися після закінчення уроку на російську мову, адже діти також будуть переключатися.

«Діти приймають те, що для школи мають бути чітко прописані правила. І от правило має бути одне, загальне для всіх: якщо це школа з українською мовою навчання, то, безумовно, вчителі мають користуватися цією мовою, не демонструючи подвійні стандарти, коли вони у класній кімнаті користуються українською, а лише лунає дзвоник, виходять у коридор — і перемикаються на російську. 
Такий приклад є набагато дієвішим і переконливішим у реальному житті для засвоєння певної мовної поведінки», – вважає експертка.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...