Аваков запропонував прийняти закон про колаборантів для жителів Донбасу

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков запропонував прийняти закон про колаборантів, згідно з яким жителі нині непідконтрольних територій Донбасу, які виконували соціально значущі функції, не повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності.

«Перед тим, як пройдуть вибори [на непідконтрольних Києву територіях Донбасу], перед тим як ми візьмемо контроль над територією, має бути вирішено ряд принципових питань, в тому числі повинен бути прийнятий закон про колаборантів, — сказав він в ефірі телеканалу ICTV, нагадавши , що подібний закон «приймався в тій же післявоєнній Франції».

На думку Авакова, цей закон «дуже простий». «І я думаю, цей же принцип і у нас запанує», — вважає міністр. «Дехто каже, що це закон про амністію, а я кажу, що це закон про колаборантів, який потрібно прийняти. Якщо ти сільський лікар і працюєш в підпорядкуванні так званого міністерства охорони здоров’я ДНР, яке ми не визнаємо, то ти не підлягаєш репресіям, оскільки ти виконуєш важливу соціальну функцію і у тебе немає альтернативи. Те ж саме для вчителів, для дрібних клерків», — пояснив він.

Однак, за словами міністра, «у відношенні тих, хто на тимчасово окупованих територіях виконував репресивну функцію, брав участь в повалення влади насильницьким шляхом, брав участь у вбивствах тощо, повинно застосовуватися виключно кримінальне переслідування».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...