Amnesty International заявила про придушення незалежних ЗМІ в Росії

Amnesty International назвала розширення списку ЗМІ-іноагентів і внесення російською владою видання «Проект» в список «небажаних організацій» ударом по незалежній журналістиці, пише DW.

Правозахисна організація Amnesty International (AI) назвала внесення російською владою розслідувального видання Project Media до реєстру небажаних організацій і додаткове внесення восьми журналістів видань «Проект», «Відкриті медіа» і «Радіо Свобода» в список ЗМІ-іноагентів репресивним заходом, спрямованої на придушення незалежних ЗМІ.

Як заявив у четвер, 15 липня, заступник директора AI по Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв, таке рішення створює «новий небезпечний прецедент, оскільки воно фактично означає, що будь-яка незалежна журналістська діяльність може бути криміналізована». Якщо рішення залишиться в силі і громадянське суспільство не зможе йому нічого протиставити, це буде означати, «що у російської влади повністю розв’язані руки для подальшого безперешкодного удушення вільної преси, для того, щоб зрівняти будь-яку незалежну журналістську діяльність із злочинною», йдеться в прес- релізі організації.

Напередодні міністерство юстиції РФ внесло вісім журналістів видань «Проект», «Відкриті медіа» і «Радіо Свобода» в список «іноземних агентів». Генеральна прокуратура РФ внесла при цьому Project Media, Inc. в список небажаних організацій, повідомивши, що діяльність цього американського НВО загрожує конституційному ладу Росії, а рішення про присвоєння йому нового статусу прийнято «за результатами вивчення матеріалів, що надійшли». 29 червня біля журналістів «Проекту» пройшли обшуки. Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що обшуки не пов’язані з помстою правоохоронних органів за опубліковані журналістами розслідування. У день обшуків «Проект» випустив розслідування про главу МВС Володимира Колокольцева.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...