ВООЗ попередила про активне поширення нових штамів COVID-19

У Всесвітній організації охорони здоров’я попередили, що географія поширення нових штамів коронавірусу продовжує активно розширюватися.

Незважаючи на поліпшення загальної статистики щодо поширення захворювання в останні тижні, нові штами COVID-19 продовжують виявляти в різних країнах.

Так, британський штам коронавірусу був виявлений вже в 94 країнах світу, за останній час його зареєстрували на території ще восьми держав. У 47 з них фіксувалися випадки передачі цього штаму між місцевими жителями, а не просто виявлялися у приїжджих, йдеться в щотижневому звіті міжнародної організації.

Також за минулий тиждень південноафриканська версія коронавірусу була знайдена ще в двох країнах — на сьогоднішній день випадки зараження фіксувалися в 46 країнах світу. А виявлений штам в Японії і Бразилії перекочував на територію ще шести держав, їх загальна кількість збільшилась до 21.

У той же час в ВООЗ відзначили триваючу тенденцію щодо зниження темпів поширення захворювання. Число нових пацієнтів з COVID-19 по всьому світу за тиждень скоротилося на 16% — до 2,7 млн. Кількість летальних випадків впало на 10% — до 81 тисячі випадків.

Раніше NEWS.ru писав, що експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я вважають життєздатними чотири версії походження SARS-CoV-2, який спровокував пандемію COVID-19.

Вірус міг бути переданий від тварини до людини через проміжного господаря. Це версія вважається у фахівців найбільш вірогідною. Також вірус міг бути переданий від тварини до людини безпосередньо, що вважається імовірним, через заморожені продукти (малоймовірно), або через витік з лабораторії (малоймовірно).

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...